گرم شدم روابط سرد فضایی بین آمریکا و چین

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 08/22/2015 12:09:00 نویسنده: hessamvakil@gmail.com
گرم شدم روابط سرد فضایی بین آمریکا و چین

متخصصین چینی در حال آماده شدن برای پرتاب فضاپیما به سوی ایستگاه فضایی بین المللی هستند. این امر می­تواند به یک همکاری اثرگذار بین چین و ایالات متحده بیانجامد.

“نانورکس” شرکتی که به موسسات خصوصی برای بهره از ایستگاه بین المللی یاری می­رساند، قراردادی تاریخی با  موسسه فناوری پکن به امضا رسانده است. طی این قرارداد محققین دی ان ای چینی سال آینده به ایستگاه فضایی بین­المللی پرواز خواهند کرد. تا کنون هیچ محموله تجاری از چین به آزمایشگاه مداری ارسال نشده است.

متخصصین سیاستگذاری-فضایی میگویند این رویداد افق همکاری­های فضایی دو کشور را روشن­تر از هر زمان دیگری کرده است.

تا چند سال پیش قانونی وجود داشت که ناسا و دفتر علوم و فناوری کاخ سفید را از همکاری فضایی با چین منع میکرد.  مدیر عامل نانورکس میگوید: “از کارکردن چین با کشورهای عضو ایستگاه فضایی خوشنود است. وی می افزاید ماهیجان زده هستیم که سازمانی در سطح جهانی به درک ما، از تاثیر طولانی مدت سفر فضایی بر سلامتمان کمک می­کند.

متخصصین چینی رهبری تحقیقات تاثیر محیط­های فضایی را بر دی ان ای و نتایج آن در زندگی ما را برعهده خواهند گرفت. برخی از ویروس­ها برمبنای رشته­ای به نام RNA  بوجود می­آیند. با وجودی که بحث درباره ویروس بودن یا نیودن ادامه دارد ولی دانشمندان استدلال می­کنند که آنها زنده هستند.


 

 


1394/05/31 12:09:00 ب.ظ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *