هیچ سیارکی زمین را تهدید نمی کند

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 08/24/2015 03:29:54 نویسنده: hessamvakil@gmail.com
هیچ سیارکی زمین را تهدید نمی کند


شماری از ویلاگ­ها و وبسایت ها، اخیرا خبر اشتباهی را پست و نشر کرده اند که ادعا می­کند یک سیارک به زمین برخورد خواهد کرد.تقریبا همه ساله در یکی از روزهای 15 تا 28 سپتامبر/ 24 شهریور تا تقریبا 6 مهر شایعاتی از این دست آفاز می­شوند. که سنگی بزرگ اطراف پرتوریکو به زمین برخورد خواهد کرد و باعث تخریب سواحل اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک خواهد شد. همه این­ها شایعه است.

و حالا حقایق ماجرا…

مدیر دفتر اجرام نزدیک زمین ناسا: “این مطالب هیچ پایه علمی ندارد و بر هیچگونه شواهدی استوار نیست که سیارک و ا هر شئ آسمانی دیگر در این تاریخ­ها به زمین برخورد خواهد کرد”

در حقیقت “برنامه رصد اجرام نزدیک زمین” ناسا می­گوید: هیچ سیارک و یا دنباله داری رصد نشده که در آینده قابل پیشبینی به زمین برخورد کند. همه ما میدانیم احتمال برخورد یک سیارک با زمین در 100 سال آینده کمتر از 0.01% است.

دفتر اجرام  نزدیک زمین در آزمایشگاه پیش رانش جت یک گروه کلیدی در میان منجمان و دانشمندانی است که به رصد اجرام نزدیک زمین پرداخته و با پیشبینی مسیر آنها احتمال آسیب رساندن به زمین را محاسبه می­کنند. اگر اتفاقی در این زمینه بیافتد حتما از طریق این دفتر اطلاع رسانی خواهد شد.


1394/06/02 03:29:54 ق.ظ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *