نمودارها میگویند؛ مرگ تدریجی کهکشانها

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 08/12/2015 21:07:56 نویسنده: hessamvakil@gmail.com
نمودارها میگویند؛ مرگ تدریجی کهکشانها

 


یک تیم بین المللی از منجمان در حال مطالعه بر روی انرژی تولید شده در بیش از 200000 کهکشان در بحش های مختلف و با دقتی بسیار بیشتر از سابق هستند. ابن جامعترین ارزیابی انرژی خروجی از کهکشانهای نزدیک را نشان میدهد. آنها تایید کرده اند که انرژی تولید شده بخشی از جهان است. تنها نیمی از انرژی دو میلیارد پیش. و کشف ردند که این محو شدن متعلق در همه طول موجها اتفاق می­افتد. از امواج ماورا بنفش تا مادون قرمز.گویا کهکشان به آهستگی در حال مرگ است. این مطالعه با استفاده از قدرتمندترین تلسکپ های جهان انجام شده است، از جمله VISTA و VSTی تلسکوپ جنوبی اروپا در شیلی. مشاهدات تایید کننده توسط فضاپیماهای در مدار ناسا گالاکس و وایز و یکی متعلق به اسا به نام هرشل، انجام شده است. ایم پژوهش­ها  بخشی از پروژه کهکشانها و جمع  جرم­ها (GAMA) است که بزرگترین برسی در طیف­های مختلف همزمان است، بوده است.

ریاست پروژه میگوید:”ما از تلسکوپ­های زمینی و فضایی و زمینی بسیاری برای برسی بیش از 200000 کهکشان که بزرگترین داده در گسترده ترین طول موج ممکن را دست داده است استفاده کرده ایم”.

داده های منتشر شده، به منجنان سراسر جهان جهان امروز را شامل انرژی خروجی کهکشانها در 21 طول موج مختلف از ماورا بنفش تا مادون قرمز را عرضه میکند. این داده ها کمک میکند تا دانشمندان درک بهتری از شکل گیری و تحول کهکشانهای گوناگون داشته باشند

 


1394/05/21 09:07:56 ب.ظ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *