نسل جدید موتورها برای کاوش بیکران فضا

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 08/28/2015 18:13:35 نویسنده: hessamvakil@gmail.com
نسل جدید موتورها برای کاوش بیکران فضا


ناسا اولین آزمایش توسعه سری موتورهای RS-25 را که “سامانه پرتاب فضایی” جدید ناسا را نیرو خواهد بخشید کامل کرد. این موشک های ماموریت­های فضایی را به اعماقی از فضا امکان­پذیر خواهد کرد که قبل از آن ممکن نبود.

یکی از مدیران مرکز پرواز فضایی مارشال می­گوید:”اتمام این سری از آزمون­ها مرحله­ای مهم از آماده سازی “سامانه پرتاب فضایی” برای سفر اکتشافی مریخ است” و می­افزاید:”موتورهای RS-25 به “سامانه پرتاب فضایی” سامانه پیشرانشی ثابت، با عملکرد بالا، مقرون به صرفه و قابل اعتماد می­دهد. این یکی از امتحان شده­ترین موتورهای موشک دنیاست با بیش از 1000000 ثانیه ازمون زمینی و عملیات پرواز”.

این مجموعه ای آزمون طراحی شد تا اطلاعات ارزشمندی را از عملکرد موتور RS-25 جمع آوری کند.این اطلاعات بویژه برای طراحی یک هدایتگر موتور یا “مغز” برای نظارت وضعیت موتور و مخابره برنامه­ عملکرد­های مورد نیاز کمک میکند.

 یکی از مسئولین پروژه می­گوید: “این موتورها بسیار قابل اتکا هستند. ما در حال آزمون کردن دوباره آنها هستیم زیرا میخواهیم مطمئن شویم با هدایتگر موتور جدید، فشار ورودی سوخت بالاتر و دمای پایین­تر که بخشی از طراحی SLS است هماهنگ باشد. ما همچنین میخواهیم هرگونه خطر را روی زمین و قبل از پرواز کاهش دهیم”.


1394/06/06 06:13:35 ب.ظ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *