نزدیک شدن به رویای آزمایش روی تکه ای از یک سیارک

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 08/25/2015 14:28:50 نویسنده: hessamvakil@gmail.com
نزدیک شدن به رویای آزمایش روی تکه ای از یک سیارک


اولین ماموریت ناسا برای بازگرداندن نمونه­ای از یک سیارک به زمین، با تحویل سه دوربین برای تصویربرداری و نقشه برداری، یک قدم به عملی شدن در سال 2016 نزدیکتر شد.

مجموعه دوربین­ها ماموریت “کاوشگر ریشه­ها، تفسیر طیفی، شناسایی منابع،امنیت-رسوبات ناسا” موسوم به “اوسیریس-رکس” را قادر میسازد تا سیارک­های نزدیک زمین را مشاهده کند، از آنها نقشه­برداری کند و جایی امن و جالب برای فرود و برداشتن تکه ای از سیارک را بیابد به دنور، برای نصب روی فضاپیما رسیده است.

مدیرپروژه میگوید:”این قدم بلند دیگری است که ما را آماده ماموریتمان میکند”. و اضافه میکند:”با تحویل دوربین های مناسب برای اتصالات فضاپیما تجهیزات دوربین و طیف­سنج های ما کامل می­شود”

ماموریت “اوسیریس-رکس” برای پرتاب در سپتامبر سال آینده برای مطالعه سیارک “بنو”-یک سیارک نزدیک زمین که در حدود 500 متر قطر دارد- برنامه­ریزی شده است. بعد از دیدار با سیارک در سال 2018، فضاپیما سیارک را برسی و بخشی از آم را نمونه برداری خواهد کرد و در سال 2023 به زمین برخواهد گشت.

سه دوربین فضاپیما به نام اوکامز/OCAMS خوانده میشوند و شامل پلی­کم/ PolyCam-یک تلسکوپ کوچک ، مپ­کم/ MapCam-شامل دوربین تصویربردار رنگی و سم­کم/ SamCam –ثبت کننده وقایع به صورت زنده- میشوند.

یکی از طراحان پروژه میگوید:”تمام این تجهیزات برای افزایش توانایی ما برای بازگرداندن نمونه به زمین است”.

 


1394/06/03 02:28:50 ب.ظ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *