نخستین قطعات فضاپیمای اوراین به مرکز نصب رسید.

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 09/09/2015 03:00:51 نویسنده: hessamvakil@gmail.com
نخستین قطعات فضاپیمای اوراین به مرکز نصب رسید.ناسا یک گام دیگر به فرستادن فضانورد به “سفر مریخی” نزدیک شد. روز یکشنبه مهندسان در “مرکز منتاژ میچاد” دو قطعه اول بخشهای مودول سرنشین­دار اورایون-که در بالای موشک “سامانه پرتاب فضایی” (SLS) ناسا قرار خواهد گرفت-را به هم جوش دادند. این فضاپیما قرار است برای ماموریت­های فراتر از ماه بکار گرفته شود.

سازه های اولیه مودول سرنشین­دار اورایون از هفت قطعه بزرگ آلمینیومی تشکیل شده است که باید دقیقا به شیوه مشخص شده به هم جوش داده شوند. اولین جوش، تونل ورودی را به دیواره جلویی-که در بالای فضاپیما قرار میگرد و محل بسیاری از سامانه های حساس فضاپیماست- متصل کرد. مانند چتر نجات که در زمان ورود به جو سیارات به کارخواهد افتاد. تونل اوریون با یک دریچه اتصال به سرنشینان امکان خواهد داد که بین اوریون و سایر فضاپیماها جابجا شوند.

مدیر برنامه اوریون می­گوید:”هر سامانه و زیرسامانه اوریون به صورت مجتمع بر روی سازه اصلی قرار میگیرد پس آغاز جوشکاری اجزای پایه ­هم اولین مرحله حساس ساخت فضاپیماست”.

مهندسان فرایند دقیقی برای انجام جوشکاری انجام داده­اند. هر قسمت تمیز می­شود، با مادهای شیمیایی محافظت می­شوند و در جای خود تنظیم­ می­کنند. سپس هر قطعه را به فشارسنج مجهز، و برای نظارت سیم­کشی می­کنند تا در طول عملیات فرایند نغییرات را برسی کنند.

قبل از آغاز کار بر روی قطعات، تکنسین ها فرایند عملیات را تمرین کردند تا به فرم مناسبی از آمادگی برسند.


1394/06/18 03:00:51 ق.ظ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *