مدل ریاضی گسترش حیات

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 09/02/2015 13:32:51 نویسنده: hessamvakil@gmail.com
مدل ریاضی گسترش حیات

 

 

 

 

همانطور که منجمان به یافتن نشانه های احتمالی زندگی در سیارات دوردست نزدیک تر میشوند، یک الگوی ریاضیاتی جدید یافت شده، که چگونگی گسترش زندگی را شرح می­دهد و آن را از ستاره ای به ستاره دیگر تشخیص می دهد و دنبال میکند.

مفهوم گسترش حیات در سراسر سیارات و ستاره ها را اصطلاحا پنسپریما/ panspermia می­نامند.  اینکه ارگان های میکروسکوپیک سوار بر یک سیارک و یا یک هوش فرازمینی یک نمودار برای افق های نو رسم کنند. پژوهش های جدید نشان می دهند هر دو این موقعیت ها از نظر ریاضی میتوانند با الگوهای پایه مشابهی نشان داده شوند.

محقق و نویسنده این مقاله می گوید: “در نظریه ما خوشه هایی از شکلگیری حیات رشد می کنند و شبیه حیای های آب جوش روی هم قرار می گیرند”. با این مدل رشد زندگی باید عالم را سریعتر از توسعه خود به خودی پر کند.

همچنانچه تلسکوپ قدرت دید ما را افزایش می دهند، محققان بیشتر در مورد شرایط، نقاط متخلخل و مواد متفاوت  دور دست خواهند فهمید، که نوید حیات فرازمینی را می دهد. دانشمندان به شناسایی بالقوه نشانه های حیات در دیگر سیارت نزدیک شده اند. اگر حیات در خوشه های دیگر شامل ستارگان بسیار بیشتر باشد احتمال حیات هوشمند فرا زمینی نیز افزایش میابد

 1394/06/11 01:32:51 ب.ظ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *