محققان دستور العمل ساخت "ویتامین فرا زمینی منجمد" را یافتند

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 07/28/2015 15:01:13 نویسنده: مریم حاج حیدری
محققان دستور العمل ساخت “ویتامین فرا زمینی منجمد” را یافتند

با توجه به تجربیات آزمایشگاهی جدید توسط یک تیم تحقیقاتی وابسته به ناسا، ممکن است ویتامین B3 برگرد و غبار یخ رده کیهانی ساخته شده و پس از آن توسط دنیاله دارها و شهاب سنگ ها ها به زمین آمده باشد. ویتامین B3 که به نام های نیاسین و یا اسید نیکوتینیک نیز شناخته میشود در ساخت نیکوتینآمیدآدنیندینوکلئوتید (NAD) که در سوخت و ساز بدن نقش اساسی دارد و احتمالا ریشه ای بسیار قدیمی دارد. این نتایج این نظریه را که حیات احتمالا از انتقال ملکول های زیستی مهم توسط دنباله دارها و شهاب ها از فضا به زمین آمده است را تایید میکند.

کار جدید بر اساس تحقیقات اولیه تیم روی تحلیل شهاب های غنی از کربن شکل گرفت و معلوم شد که ویتامین B3 در غلظت های مختلف از حدود 30 تا 600 واحد در هر میلیون واحد وجود دارد. در آن آزمیش ها، تیم تحقیقات کشف کرد که تجربیات اولیه آزمایشگاهی نشان می دهد که ویتامین B3 میتواند از اشکال ساده تری از ساختارملکول های ارگانیک که هرم دی اکسید کربن یخ زده تحت شرایط شبیه سازی شده فضا خوانده می شود ایجاد شود.

آزمایش های جدید با اضافه کردن یخ آب به مخلوط و با استفاده از مقادیر نزدیکتر به یخ های میان ستاره ای و دنباله دار ها نتایج را واقعی تر نیز کرده است. حتی وقتی آب اضافه شد، تنوع ستاریوهای تشکیل ویتامین نیز افزایش میابد


1394/05/06 03:01:13 ب.ظ

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *