تیم افق های نو هدف احتمالی کنارگذر بعدی را انتخاب کرد.

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 08/30/2015 02:34:37 نویسنده: hessamvakil@gmail.com
تیم افق های نو هدف احتمالی کنارگذر بعدی را انتخاب کرد.


ناسا مقصد بعدی احتمالی ماموریت افق های نو را برای بررسی، بعد از کنارگذر تاریخی 14 جولای از  پلوتو، انتخاب کرد. مقصد بعدی، اجرام کوچک کمربند کویی­پر است که با نام 2014 MU شناخته می­شوند که در مداری در حدود میلیاردها کیلومتر فراتر از پلوتو قرار دارند.

برسی اجرام کمربند کویی­پر یکی از دو احتمال بالقوه هدف بود واز طرف تیم افق­ های نو به عنوان پیشنهاد به ناسا داده شده بود. اگرچه ناسا MU 2014 را به عنوان هدف به عنوان بخشی از روند بررسی معمول  انتخاب کرده است، یک ارزیابی دقیق قبل از اینکه رسما ماموریت را تصویب کند ، انجام داده است.

مدیر ماموریت­ های علمی ناسا می گوید:”حتی اگر فضاپیمای افق های نو از کنار پلوتو به سوی کمربند کویی­پر شتاب بگیرد و داده ها از برخورد با جهان تازه به زمین سرازیر شوند، باز هم ما به دنبال مقصد بعدی برای این کاوشگر فوق العاده ایم”ناسا مقصد بعدی احتمالی ماموریت افق های نو را برای برسی، بعد از کنارگذر تاریخی 14 جولای از سامانه پلوتو انتخاب کرد. مقصد بعدی اجرام کوچک کمربند کویی­پر است که با نام 2014 MU شناخته می­شوند که در مداری در حدود میلیاردها کیلومتر فراتر از پلوتو قرار دارند.

برسی اجرام کمربند کویی­پر یکی از دو احتمال بالقوه هدف بود واز طرف تیم افق­های نو به عنوان پیشنهاد به ناسا داده شده بود. اگرچه ناسا MU 2014 را به عنوان هدف به عنوان بخشی از روند برسی معمول  انتخاب کرده است، یک ارزیابی دقیق قبل از اینکه رسما ماموریت را تصویب کند را انجام داده است.

مدیر مامویت­های علمی ناسا می گوید:”حتی اگر فضاپیمای افق­های نو از کنار پلوتو به سوی کمربند کویی­پر شتاب بگیرد و داده ها از برخورد با جهان تازه به زمین سرازیر شوند، باز هم ما به دنبال مقصد بعدی برای این کاوشگر فوق العاده ایم”

 


1394/06/08 02:34:37 ق.ظ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *