افق های نو؛ ارسال اطلاعات فشرده به زمین

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 09/07/2015 11:01:44 نویسنده: hessamvakil@gmail.com
افق های نو؛ ارسال اطلاعات فشرده به زمین


اگر شما مایل باشید اولین تصویر تاریخی گرفته شده توسط فضاپیمای افق­های نو را ببینید، اکنون باید خوشحال باشید!

هفت هفته بعد از مطالعه جهان سابقا ناشناخته پلوتو و اقمارش، تیم ماموریت شروع به دریافت ده­ها گیگابایت داده­ی ذخیره شده حافظه دیجیتال فضاپیما کرده است.

یکی از محققان اصلی پروژه میگوید:”این تصاویر، داده های طیفی و انواع دیگر داده ها به ما کمک میکند تا به سرچشمه و تحولات سامانه پلوتو از اولین روزها پی ببریم”.

همانند ماموریت کنارگذر، افق های نو طراحی شده بود تا نهایت اطلاعات ممکن، در سریعترین زمان ممکن را در گذر سریع از کنار پلوتو وخانواده اش  جمع­آوری کند. سپس این گنج اطلاعاتی را در حافظه های دیجیتالش، برای ارتباطات بعدی با زمین ذخیره کند. از اواخر ماه جولای، افق  های نو با سرعت پایینی اطلاعات را که در ذرات پر انرژی مانند ابزارهای بادهای خورشیدی و یا غبار قابل فضایی ذخیره شدن بود، به زمین مخابره کرده بود.

در طول مرحله انتقال داده­ها، طراحی و عملیات دریافت داده ها به DNS (شبکه اعماق فضا) سپرده شده بود، که سابقه ماموریت­هایی  همچون ویجر را هم داشته اند. به علت دوری فضاپیما از ما نرخ جابجایی اطلاعات بسیار کند است. بویژه با مقایسه با سرعت­های امروزی اینترنت. سرعت دریافت اطلاعات از افق های نو در حدود 1 تا 4 کیلو بایت در ثانیه است، وتازه این به شرایط آنتن های DSN هم بستگی دارد


1394/06/16 11:01:44 ق.ظ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *