آمادگی برای فرود مریخ نشین بعدی

[ad_1]

تاریخ : در تاریخ 07/30/2015 11:28:54 نویسنده: hessamvakil@gmail.com
آمادگی برای فرود مریخ نشین بعدی

 

در یکی از بزرگترین مانورهای مداری از سال 2006، مدارگرد شناسایی مریخ (MRO) ناسا مقدمات حضور مریخ نشین بعدی”بینش”را که برای سال بعد پیشبینی شده را فراهم می­کند.

در یک پرتاب 77 ثانیه­ای برنامه ربزی شده شش پیشران متوسط در 29 جولای، با زمانبندی ماهواره کهنه­کار(اودسی)هماهنگ خواهند شد و بنابراین در موقعیت دریافت امواج داده­های رادیویی از بینش قرار می­گیرد تا مریخ نشین جدید در 28 سپتامبر 2016 بر سطح  مریخ آرام بگیرد. این شش موتور موشکی که در طول پرواز از زمین تا مریخ به اصلاح مسیر میپردازند، هر کدام حدود 22 نیوتون و یا 2 کیلو و 300 گرم وزن دارند.

مدیر این پروژه در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در کالیفرنیا می­گوید “بدون این مانور تفییر بزرگ مدارگرد شناسایی مریخ قابلیت ارتباط با “بینش” را در طول فرود نخواهد داشت، اما این برنامه ما را در موقعیت مناسب و زمان مناسب قرار خواهد داد”.

مدارگرد اطلاعات ارسالی از “بینش” را برای برای ارسال به زمین ثبت خواهد کرد. همانطور که  در طول لحضات حساس رسیدن “بینش” به مریخ به ثبت اطلاعات خواهد پرداخت. این کمک مدارگرد بی سایقه نیست، ققنوس نیز با هدایت مدارگرد به محل مورد نظر رسیده بود.

“بینش” اعماق درون مریخ را بدنبال سرمنشا حیات در  تحولات اولیه در همه سیارات خاکی، شامل زمین خواهد کاوید.

مدارگرد به مطالعه مریخ در طول آماده سازی نشست بینش ادامه خواهد داد. مدارگرد تصاویر با وضوح بالا و داده فوق العاده ای مانند اطلاعات جوی و اطلاعاتی از زیر پوسته  مریخ. 

 


1394/05/08 11:28:54 ق.ظ

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *